Abb Acs850-04-144A-5+D150+J400 Ac Drive Module 3Aua0000022303 380-500 V 142A
VIEW ALL REVIEWS
Brand:
ABB
Quantity:
0
Quantity Type:
PCS
Condition:
Used
SKU: 122283
Quantity:
Orders ship within 24 hours*
Hoorey ! This item ships worldwide
Attribute Details
Brand ABB Oy
Model ACS850-04-144A-5+D150+J400
Product Type AC Drive Module (VFD / Variable Frequency Drive)
Product Code 3AUA0000022303
Frame Size E0
Input Voltage (U1) 3~ 380–500 V AC
Input Current (I1N) 142 A
Input Frequency (F1) 48–63 Hz
Output Voltage (U2) 3~ 0–U1 V
Output Current (I2N) 144 A
Output Frequency (F2) 0–500 Hz
Power Rating 75 kW / 100 HP
Protection Class IP20
Relay Output 250 VAC / 30 VDC, Max 2A